Ako si vytvoriť menu vo WordPresse.

Ako si rýchlo a jednoducho vytvoriť menu vo WordPresse? Prečítajte si náš návod a tvorba hlavného menu či footer menu bude pre vás od teraz hračkou!
ako-si-vytvorit-menu-vo-wordpresse

Tému, ktorú pri ukážke využívam je z dielne RIFE s vybraným dizajnom Raven.

Máte dve možnosti, ktorými si vytvoríte menu na stránke. Prvá možnosť je vytvoriť si menu na “pozadí” stránky a druhá v “živom náhľade”. V druhom prípade vidíte všetky vaše úpravy okamžite. V tomto návode budem pracovať s prvou možnosťou, pretože je pre mňa menej rušivá.

Takže poďme na to.

Hlavné menu (Main menu)

Krok 1: Po prihlásení do WordPressu prejdite v pravo v menu na Vzhľad→Menu.

Následne sa vám otvorí rozhranie menu. Väčšinou tam už nejaké položky budú, pretože sú nastavené v téme, ktorú máte. Môžete sa teda pozrieť, akým štýlom ich vytvorili a aké sú možnosti vytvárania menu (čo a ako tam vlastne môže byť zobrazené).

V nasledujúcom obrázku sú vyznačené dôležité časti.

  1. Vytvoríte si vlastné menu.
  2. Položky, z ktorých si môžete vybrať – stránky, články, odkazy, kategórie.
  3. Nezabudnite menu po vytvorení uložiť.
wordpress-menu-ukazka

Krok 2: Stlačte Vytvorte nové menu.

Krok 3: Napíšte názov menu, napr. Hlavné menu a stlačte Vytvoriť menu.

wordpress-menu-vytvorenie

Krok 4: Z ľavej časti si vyberte položky, ktoré chcete, aby sa zobrazili v menu. Na začiatok budeme pracovať len so stránkami.

Krok 5: Položky do menu, ktoré sme si vložili do menu môžete jednoducho presúvať len myškou na akúkoľvek pozíciu alebo ich aj “vnárať” ako podstránky.

Krok 6: Nezabudnite vaše menu označiť ako Hlavné menu (Main menu).

Krok 7: Uložte si nové menu.

wordpress-menu

Krok 8: Skontrolujte si vaše nové menu zobrazením stránky.

Menu v pätičke (footer menu)

Vytvorenie menu v pätičke je niekedy iné ako tvorba hlavného menu. Všetko záleží od témy, ktorú používate a aj podľa toho, čo potrebujete v pätičke mať.

Môžete postupovať podľa predošlého návodu, no neuložíte ho ako hlavné menu, ale ako footer menu. Napríklad v téme použitej na NoIdentity – Materialism – máme možnosť pri správe menu zaškrtnúť, že vybrané menu patrí do pätičky. Ak tam vy takúto možnosť nemáte, nájdete ju medzi widgetmi a vložíte tam menu ručne.

ni-footer-menu

Ďalšia možnosť úpravy je cez Widgety.

Krok 1: Prejdite na Vzhľad→Widgety.

menu-widgety

V zložke Widgety nájdete 2 dôležité časti. Vpravo sú vždy widgety, ktoré máte vo svojom WordPresse a vľavo sú časti vašej stránky, kam ich môžete vkladať – presunutím myškou alebo kliknutím na vybraný widget a zvolením cieľového miesta. 

Poznámka: Ak chcete pridávať ďalšie widgety, postupujte rovnako ako pri inštalácii pluginov. Práve medzi pluginmi si ich budete aj vyhľadávať.

menu-widgety-rozdelenie

Krok 2: Vyberte si položky, ktoré chcete mať v pätičke. Ja som si vytvorila nové menu do pätičky a cez widget som ho vložila do footer menu.

Moje footer menu vyzerá takto:

menu-widgety-ukazka2

Verím, že vytvorenie menu bude od teraz pre vás hračkou. 🙂

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on skype
Skype

Páčil sa vám článok?

Prihláste sa na odber a dostávajte tie najčerstvejšie novinky zo sveta WordPressu a webového dizajnu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

WordPress freelancerka venujúca sa tvorbe webov a grafickému dizajnu pod značkou NoIdentity. Mojim cieľom je vytvárať bezpečné, funkčné a vizuálne pútavé stránky. Popritom  pomáham WordPress začiatočníkom, pre ktorých píšem rôzne návody a tipy, ako začať s tvorbou vlastného webu. Žijem a pracujem v Edinburghu.

Najnovšie články

Kategórie

Sledujte nás

300x300-vzdelavaj-sa-online-l2c-1502371599.png
Získajte najslobodnejší hosting podľa vašich predstáv