NoIdentity

NoIdentity

Kde nakupovať WordPress témy

Napísala Mirka

Pár rád ešte pred nákupom

Správne si vybrať WordPress tému nie je až také jednoduché. Začiatočník nemusí vedieť, na čo si má dávať pozor a že nie všetky témy, ktoré si môže zakúpiť, by aj mali byť zakúpené. Nevie, podľa akých kritérií si vyberať tému. Áno, ak si ide vytvoriť svoju webstránku, ktorá by mala byť food blog, tak si bude prezerať témy dizajnovo vytvorené pre tento účel. Ale tam to žiaľ nekončí…

Autor témy – od neho sa to všetko odvíja…

Toto je pre mňa jedno z najdôležitejších kritérií.V NoIdentity netvorím len weby, ale venujem sa aj iným službám, ako je oprava WordPress webu, konzultáciám, alebo kontrolám. Väčšinou vstupujem do fázy, kedy má človek tému zakúpenú, nainštalovanú, ale dostal sa do bodu, kedy si už sám nepomôže. Stretla som sa s mnohými témami. Medzi nimi boli žiaľ aj tie zlé.
Nezáleží, či tému vytvoril jednotlivec, alebo veľká firma. Na čom záleží je “meno” autora vo WordPress svete. Čo mám na mysli? Vytvoriť tému vie akýkoľvek developer. Môže obsahovať  pekný, čistý kód, môže byť po dizajnovej stránke nádherná, ale ak to bol len nástrel od strany autora, alebo jednorázová vec, tému by som si nekúpila. Prečo? Možno si tému nekúpi dostatočne veľa ľudí a autor témy ju nebude pravidelne aktualizovať, po čase môže na vašom webe nastať veľký problém a vy si môžete hľadať novú tému.

Na čo si dávať pozor:

 • prečítajte si recenzie a hodnotenia témy
 • skontrolujte si akú podporu ponúkajú a prečítajte si aj príspevky v nej. Uvidíte, či sú autori ochotní riešiť problémy. Verte mi, určite im budete písať.
 • pozrite si oficiálny web autora
 • pozorne si prečítajte dokumentáciu
 • skontrolujte aktualizácie témy a kompatibilitu s pluginmi

Page builder použitý v téme.

Page builder je nástroj, ktorý vám vo WordPresse pomôže vybudovať vašu stránku aj bez znalostí programovania. Page builderov je veľmi veľa, rovnako ako aj tém. Aj v tomto prípade si preto skontrolujte ich “meno”.

Nie všetky témy používajú cudzí page builder. Niektoré témy majú svoje administračné rozhranie, v ktorom si nastavujete/skladáte vzhľad stránky. Pre mňa je toto riešenie trochu obmedzujúce, ale ak si len potrebujte prispôsobiť WordPress šablónu a do veľkej miery nemeniť jej dizajn, nemusíte sa obávať ani tohto riešenia.

Väčšina prémiových tém je postavená na WP Bakery-Visual Composer. Ďalšou alternatívou je Elementor (náš favorit), Brizy a King Composer. Prečo si však dávať pozor na page builder pri výbere WordPress témy? Vždy si skontrolujte verziu page buildera, ktorá je použitá v téme a porovnajte ju s aktuálnou verziou. My sme sa takto popálili. NoIdentity beži na téme Materialism od TeslaThemes. Zamilovali sme sa do ich tém a vedeli sme, že Materialism chceme použiť na našom webe ešte v dobe, keď jeho účel mal byť úplne iný. Ale o tom nabudúce. Problém však nastal, keď sme si zmenili verziu PHP na 7.2. Back end editor WPbakery prestal fungovať. Problém sme riešili aj so supportom (na ktorý sa nemôžeme sťažovať – tak skvelý, ako je napríklad support od WebSupportu 🙂 ), až sme spoločne dospeli k tomu, že problémom je staršia verzia WPbakery, ktorá sa nekamaráti s PHP 7.2., a tak sme museli web znížiť na PHP 7.0. (Čo má vplyv aj na rýchlosť webu)

Ak je téma kupovaná, pozitívne hodnotená, aktualizovaná a kompatibilná s pluginmi, nemáte sa veľmi čoho obávať. Môžeme prejsť na to, kde si WordPress tému zakúpiť.

1. ThemeForest

Asi jedna z najlepších a najobľúbenejších stránok, kde nájdete množstvo WordPress tém je ThemeForest (aj tu si dávajte pozor na všetky spomínané rady). Web je súčasťou EnvatoMarket a nenájdete na ňom len WordPress témy, ale aj prémiové pluginy, grafiku a iné veci, ktoré v online svete využijete.

Na ThemeForest máte možnosti pokročilého vyhľadávania, takže ak hľadáte tému vhodnú na vyhľadávanie pracovných pozícií, nemusíte sa preklikávať množstvom tém. Stačí si vybrať témy z položky Directory & Listings a vrámci nich zaškrtnete Classified. V pravej časti môžete hneď vidieť hodnotenie témy, počet predajov a dátum poslednej aktualizácie.

theme_forest_themes

Bližšie si však všetky možnosti prejdeme na konkrétnom príklade, a tým bude téma Classiera, ktorú som nastavovala pre jeden zahraničný bazár.

classiera_wordpress_tema
classiera_wordpress_tema

Na obrázkoch som vyznačila všetky dôležité položky, ktoré by ste si mali pred kúpou témy skontrolovať. Po prečítaní všetkých recenzií (reviews) a komentárov (comments), získate celkom slušnú predstavu o téme.

Chcete vedieť, aké WordPress pluginy by ste mali mať na svojej stránke?

V tomto článku nájdete zoznam 15 pluginov, ktoré podržia a zlepšia vašu stránku.

2. priamo od autorov WordPress tém

Ak nemáte s WordPressom veľké skúsenosti alebo nemáte prehľad vo WordPress svete, pripravili sme pre Vás pár tipov, kde si môžete témy zakúpiť.

Vyberala som podľa týchto kritérií:

 • tvorcovia sú uznávaní a obľúbený vo WordPress komunite
 • témy sú moderné a rýchle
 • témy sú pravidelne aktualizované
 • majú možnosť použiť kvalitný pagebuilder (Elementor, WPBakery, BB)
 • tému je možné do veľkej miery upravovať
 • stránky sú určené na firemné prezentácie a blogy. Rozšírená funkcionalita je pridávaná cez pluginy
 • cenovo sú veľmi priaznivé

Ide o jednoduché témy, ktoré môžete buď kompletne upraviť podľa svojich predstáv (žiadne preddefinované dizajnové prvky), ale rovnako môžete využiť aj ich demo verzie.

Ide o témy, vďaka ktorým budete mať rýchly web. Sú jednoduché na spravovanie, obsahujú pekné a čisté templaty. 

Meno*
E-mail*
Web
Komentár*

close

Najlepšie WordPress návody

majte-stranku-pod-kontrolou

Pridajte sa k nám a dostávajte tipy na návody a články, ktoré vám pomôžu vybudovať unikátnu webovú identitu.

Majte svoju stránku pod kontrolou